środa, 7 kwietnia 2010

Spotkanie dot. akcji 'Bieg mimo wszystko"

W środę, 7 kwietnia b.r., członkowie Stowarzyszenia MyCork oraz Centrum Razem spotkali się aby wspólnie omówić organizację w Cork części akcji "Bieg mimo wszystko".


/Na zdjęciu: uczestnicy spotkania/

Planujemy zorganizowanie pokazu filmu, wykładu nt. alkoholizmu oraz spotkanie z p. Tomaszem Manikowskim, który zamierza przebiec Irlandię aby wesprzeć Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Na stronie internetowej ww. Fundacji, www.mimowszystko.org, na temat akcji 'Bieg mimo wszystko" czytamy: "Tomasz Manikowski, Polak mieszkający w Irlandii, zamierza przebiec 1000 km w 21 dni. Zrobi to na rzecz budowy naszego ośrodka, Doliny Słońca.

Tomasz Manikowski wyruszy 10 kwietnia z Dublina, aby 1 maja – po przebiegnięciu 1000 km – do niego powrócić. Będzie to nie tylko wyczyn sportowy, ale także wydarzenie charytatywne: w czasie biegu zbierane będą środki na rzecz Podopiecznych naszej Fundacji. W Dublinie i miastach postojowych pojawią się puszki, do których będzie można wrzucić symboliczne kwoty, wpierając tym samym wyczyn Pana Tomasza i osoby niepełnosprawne, którym na co dzień pomagamy. (...).

Tomasz Manikowski ma 44 lata. Pochodzi z Dzierżowa, małej miejscowości koło Gorzowa Wielkopolskiego. Z wykształcenia jest technikiem ogrodnikiem. Pięć lat temu razem z rodziną wyjechał do Irlandii. Pracuje w piekarni „Irish Pride”. Poza tym, wraz ze swoim zięciem, prowadzi sklepy spożywcze w Ballinrobe i w Wesport. Ale to tylko część jego historii. Przez wiele lat Pan Tomasz zmagał się z alkoholizmem i – jak sam podkreśla – sięgnął dna. Osiem lat temu udało mu się wyzwolić z nałogu. W powrocie do trzeźwości pomogło mu bieganie. Pierwszy poważny dystans z Gorzowa do Ciborza, w sumie 100 km, pokonał w rocznicę abstynencji. Brał udział w wielu maratonach m.in. w Poznaniu, Dębnie, Gdańsku, Monaco, Wiedniu, Belfaście i Dublinie."

W organizację biegu włączyło się szereg polonijnych organizacji w Irlandii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz