sobota, 10 kwietnia 2010

10-04-2010

Dzisiaj, w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz członkowie polskiej delegacji i załoga samolotu.

Członkowie Stowarzyszenia MyCork natychmiast zareagowali na tę tragedię. Otwarta wczoraj wystawa "W poszukiwaniu Światła" została przybrana żałobnym kirem z informacją o tej tragedii.

/Na zdjęciu: żałobny kir na wystawie fotografii z informacją o dzisiejszej tragedii/

Ponadto z inicjatywy MyCork o godz. 21.00 w "polskim kościele" czyli w St. Augustine's Church przy Washington Street w Cork odbyła się Msza Św. w intencji Ofiar dzisiejszej katastrofy oraz została wystawiona Księga Kondolencyjna do której można się wpisywać aż do zakończenia żałoby. Księga zostanie przesłana do Ambasady RP w Dublinie.

Pomimo że decyzja o odprawieniu Mszy św. zapadła po południu, udało nam się przekazać tę informację dużej ilości Polaków w Cork, dzięki czemu kościół był pełen Rodaków chcących pomodlić się w intencji Ofiar.

Msza św., rozpoczęta naszym Hymnem Narodowym, miała niezwykle podniosły przebieg.

/Na zdjęciu powyżej: Msza św. w Cork w intencji Ofiar katastrofy/

Po Mszy św. do Księgi Kondolencyjnej ustawiła się kolejka Rodaków, chcących upamiętnić pamięć Ofiar osobistym wpisem.

/Na zdjęciach powyżej: Księga Kondolencyjna wystawiona w St. Augustine's Church oraz wpisujący się do niej Rodacy/

Stowarzyszenie MyCork współfinansowało również zakup wieńca, który został złożony na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

/Na zdjęciu: wieniec, m.in. od MyCork/

W związku z dzisiejszą tragedią podjęliśmy również decyzję, żeby II Dni Kultury Chrześcijańskiej dedykować pamięci osób, które zginęły w tej katastrofie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz