niedziela, 9 września 2012

MyCork Artystycznie: scrapbooking

No i stało się. Pierwsze spotkanie grupy MyCork Artystycznie mamy za sobą. Warsztaty odbyły się 9 września 2012 w Franciscan Well Brew Pub w Cork. W spotkaniu wzięło udział 15 osób zainteresowanych nauką stworzenia scrapbookingowej kartki okolicznościowej.

Początek zaczął się dość tradycyjnie, czyli od przedstawienia celu naszego spotkania. Wprowadzeniem dzielnie zajęła się Agnieszka Chwaja, która znakomicie poradziła sobie z rolą przewodniczącej oraz organizatorki całego spotkania. By moc lepiej poznać się, każda z Pan opowiedziała kilka słów o sobie. Mi przypadła rola prowadzącej warsztaty. Przyznaję, że było to dla mnie dużym wyróżnieniem, jak i sporym wyzwaniem. Z przyjemnością dzieliłam się moją wiedzą i doświadczeniem na polu małych, artystycznych działań.


Każda z Pan stworzyła niepowtarzalną kartkę w stylu vintage. Przygotowałam kilka kartek, które miały służyć za inspiracje oraz pewnego rodzaju wzór. Niektóre z pan miały nieco więcej czasu, wiec stworzyły drugą karteczkę, bardziej wiosenną i z większą dozą dowolności. Dziewczyny ochoczo przystąpiły do wycinana, mierzenia oraz klejenia (jak za czasów szkolnych na zajęciach plastycznych) :)

Pozornie stworzenie kartki wydaje się proste, ale jak się okazało nie jest to tak oczywiste zadanie. Poznanie tajników, które ułatwiają prace, rozeznanie w materiałach niezbędnych w scrapbookingu oraz nazewnictwo poszczególnych elementów to minimum, które warto znać by móc stworzyć coś wyjątkowego. Dziewczyny słuchały, radziły się i z uśmiechami na twarzy działały.

Twórcze tworzenie odbywało się w babskiej atmosferze, wiec można sobie tylko wyobrazić jakie tematy były poruszane :) Znaleźli się także mali uczestnicy, ponadprogramowi :) przyprowadzeni przez mamy. Dzieciaki, również czynnie brały udział w tworzeniu.

Końcowy efekt był zaskakujący. Uczestniczki warsztatów poradziły sobie wyśmienicie. Część kartek wykonana w trakcie warsztatów została przekazana stowarzyszeniu MyCork na cele charytatywne. Mam nadzieje, ze jeszcze nie jeden raz uda nam się spotkać w podobnym gronie.

Serdecznie dziękuje Stowarzyszeniu MyCork za sfinansowanie materiałów, wsparcie oraz za możliwość stworzenia grupy MyCork Artystycznie. Dziękuje także wszystkim uczestniczkom za przybycie, inspirujące spotkanie oraz wspólne tworzenie. Dziękuje również Agnieszce Chwaji za namówienie mnie do wzięcia udziału w tym projekcie, za pomoc oraz czynny udział.

Zachęcam panie do udziału w następnych warsztatach, które odbędą się już wkrótce. Zapraszamy również do zapisania się do naszej grupy MyCork Artystycznie na FB: https://www.facebook.com/groups/mycorkartystycznie/.

Marta Łapkowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz