wtorek, 15 lutego 2011

MyCork u Lorda Mayora


W dniu 15. lutego 2011 r. członkowie Stowarzyszenia MyCork spotkali się z Lordem Mayor'em miasta Cork Cllr. Michaelem O'Connell oraz Chrisem Dorganem rzecznikiem prasowym Cork City Council. Spotkanie miało miejsce w Cork City Council.


Głównym tematem spotkania była działalność Stowarzyszenia. Lord Mayor był żywo zainteresowany polem naszych działań jak również współpracą stowarzyszenia z innymi organizacjami polonijnymi i irlandzkimi. Tematem rozmów było między innymi, w jaki sposób promować kulturę polską wśród społeczeństwa irlandzkiegooraz kulturę irlandzką wśród Polaków. Rozmowy dotyczyły także sytuacji na rynku pracy w Polsce i w Irlandii, wielkości emigracji żyjącej i pracującej w Cork i w Irlandii, w przeciągu kliku ostatnich lat. Prezes Stowarzyszenia MyCork, Izabela Krygiel-Kozłowska przedstawiła pokrótce cele i założenia Stowarzyszenia.

Na koniec spotkania Lord Mayor poprosi uczestników o wpis do księgi gości, która jest uwieczniana na mikrofilmach i przechowywana w archiwach Cork City Councile.Na zdjęciu Cllr. Michael O'Connell z członkami Stowarzyszenia MyCork

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz