sobota, 4 kwietnia 2009

XVII Rozmowy (nie)Kontrolowane

W sobotę, 4 kwietnia b.r., w pubie Slate w Cork miały miejsce XVII "Rozmowy (nie)Kontrolowane".

Gościem Specjalnym XVII "Rozmów..." był p. Paweł Połowianiuk (na zdjęciu obok), lekarz pracujący w polskiej przychodni Medicus w Cork.

Kilka słów o naszym Gościu: Paweł Połowianiuk, ur. 1972 r. w Wałczu. Po ukończeniu studiów na Akademii Medycznej w Łodzi, rozpoczął pracę zawodową w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym. W 2006 r. ukończył specjalizację z medycyny rodzinnej, jednocześnie pracując w różnych przychodniach, w tym i prywatnych. W 2007 r. wyjechał do Irlandii. Przez około pół roku pracował jako locum doktor w Hrabstwie Donegal a następnie w Galway. Aktualnie pracuje w polskiej przychodni Medicus w Cork jako lekarz rodzinny.

Ma żonę Monikę i 2,5 letniego syna Piotra. Natomiast już za kilka dni na świecie pojawi się Maciuś.

Zainteresowania: kolarstwo górskie (uczestniczył w wielu zawodach rowerowych, najchętniej maratonach, ulubiony dystans 100km, przejechał całą Transcarpatie), piesze wycieczki po górach, żeglarstwo śródlądowe. Jak mówi: "Kompletnie nie potrafię gotować i chyba niestety tak zostanie."

/Na zdjęciu: uczestnicy XVII "Rozmów..."/

Dzisiejsze spotkanie było unikalną okazją do porozmawiania na temat różnic w polskiej i irlandzkiej służbie zdrowia, oraz do poruszenia wielu innych mniej lub bardziej "medycznych" tematów.

W trakcie dzisiejszych "Rozmów..." MyCork przekazał również do rozlosowania wśród uczestników wejściówkę na koncert zespołu T.Love - który wkrótce przyjedzie do Cork.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz