niedziela, 20 czerwca 2010

Chór "Poznańscy Madrygaliści im. Wacława z Szamotuł" koncertował w Cork

Jak już pisaliśmy, na zaproszenie Stowarzyszenia MyCork przyleciał do Cork chór "Poznańscy Madrygaliści im. Wacława z Szamotuł", aby koncertować dla uczczenia 200-rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

W piątek, 18 b.m. w Cork Vision Centre odbył się pierwszy z czterech koncertów chóru w Cork.

/Powyżej: chór "Poznańscy Madrygaliści im. Wacława z Szamotuł" w Cork Vision Centre/

Koncert trwał ponad godzinę, mogliśmy posłuchać rewelacyjnego wykonania utworów wielu polskich - i nie tylko - twórców.

Poniżej: fragment koncertu w Cork Vision Centre:W sobotę, 19 b.m., w Saint Fin Barre’s Cathedral miał miejsce drugi koncert, w trakcie którego oprócz pieśni różnych twórców, mogliśmy także posłuchać utworów fortepianowych Fryderyka Chopina.

/Powyżej: chór "Poznańscy Madrygaliści im. Wacława z Szamotuł" w Saint Fin Barre’s Cathedral/

Poniżej: fragment koncertu w Saint Fin Barre’s Cathedral:Tego samego dnia chór wziął udział także w oprawie Mszy Św. w języku angielskim w St. Augustine's Church przy Washington Street.

/Powyżej: chór "Poznańscy Madrygaliści im. Wacława z Szamotuł" w St. Augustine's Church/

Ostatni występ w Cork miał miejsce w niedzielę, 20 b.m., w trakcie - i bezpośrednio po - porannej Mszy Św. w języku polskim również w St. Augustine's Church.

Poniżej: fragment koncertu w St. Augustine's Church:Wszystkie koncerty były rewelacyjne i stały na najwyższym poziomie.

Zdjęcia z pobytu chóru "Poznańskich Madrygalistów im. Wacława z Szamotuł" w Cork można zobaczyć tutaj: http://picasaweb.google.com/kronikamycork/PoznanscyMadrygalisci.

3 komentarze:

 1. az chwyta za serce

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie PODZIĘKOWANE za możliwość wysłuchania CHÓRU z POZNANIA.Dodatkową ucztą kulturalną były rozmowy z członkami CHÓRU.SZTUKA na najwyższym poziomie.NIesamowita charyzma DYRYGENTA i przepiękne głosy członków chóru...Tego się nie da opisać,trzeba to przeżyć!Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI dla STW.MY CORK.

  OdpowiedzUsuń
 3. TERESA i JANUSZ KEMPA22 czerwca 2010 07:27

  Mieliśmy okazję wysłuchać koncertów CHÓRU z POZNANIA.Sztuka na najwyższym poziomie.A dodatkową nagrodą były rozmowy z członkami CHÓRU.Niesamowici PASJONACI obdarzeni dodatkowo przekazywaniem swojej SZTUKI w sposób bardzo dostępny.Jesteśmy NIMI zachwyceni!WIELKIE PODZIĘKOWANIE dla STW.MY CORK.

  OdpowiedzUsuń