piątek, 6 czerwca 2014

Dzień Dziecka z MyCork

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Z tej okazji wolontariusze Stowarzyszenia MyCork zorganizowali bezpłatny Dzień Dziecka. We wspólnych zabawach wzięło udział ponad 70 dzieci. Każde dziecko otrzymało nagrodę książkową oraz słodycze ufundowane przez Ambasadę RP w Dublinie, sklep Pewex w Cork i Stowarzyszenie MyCork.

/Powyżej: wolontariusze MyCork biorący udział w przygotowaniu Dniu Dziecka/

Podczas 2 godzinnej zabawy na dzieci czekało szereg atrakcji, takich jak: gry i zabawy ruchowe, konkursy taneczne, malowanie twarzy, tatuaże, zabawa z harcerzami, taniec zumbini oraz warsztaty artystyczne My Little Craft World z kolorową masą plastyczną - piankoliną.

Punktualnie o godzinie 14.00 Pingwin przywitał wszystkie dzieci i wraz z Wielkim Ptakiem oraz panią Żanetą Jędrzejewską z My Little Craft World poprowadzili zabawę na przywitanie podczas której dzieci witały się rączkami, główkami i brzuszkami.

Po wspólnej zabawie dzieci miały do wyboru trzy stanowiska:
- Warsztaty artystyczne poprowadzone przez My Little Craft World na których dzieci kolorową masą plastyczną -  piankoliną wyklejały postacie z bajek oraz motylki, kotki i myszki oraz bawiły się z chustą animacyjną.

- Długa kolejka ustawiła się do malowania twarzy i tatuaży. Buźki dzieci malowane przez Izę, Gertrudę oraz syrenkę Olę przemieniały się w kolorowe motywy oraz różne postacie z bajek.

- Ciekawe zabawy czekały również na dzieci przygotowane przez harcerzy z Cork.

Pani Żaneta wraz z Pingwinem i Wielkim Ptakiem prowadziła zabawy i konkursy taneczne, podczas których można było wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez Ambasadę Polską w Dublinie oraz sklep Pewex w Cork.  Każde dziecko otrzymało nagrodę książkową oraz słodycze.

O godzinie 15.00 pani Agnieszka poprowadziła zumbini zabawy taneczne dla dzieci i rodziców.

Na koniec dzieci które, jeszcze nie otrzymały nagrody aby ją otrzymać zaśpiewały piosenkę lub powiedziały wierszyk. Wszystkie dzieci były uśmiechnięte i zadowolone co mogło świadczyć tylko o dobrej zabawie. Było kolorowo i radośnie i o to właśnie chodziło.

Dziękujemy Ambasadzie Polskiej w Dublinie za ufundowane nagrody oraz sklepowi Pewex za ufundowane słodycze i napoje a także wszystkim wolontariuszom którzy poświecili swój czas i pomogli w organizacji Dnia Dziecka. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w zabawie i życzmy samych radosnych chwil.

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz