niedziela, 16 marca 2014

XVI warsztaty MyCork Artystycznie - haft krzyżykowy

16 marca, dzień przed najważniejszym chyba świętem w Irlandii czyli dniem Św. Patryka odbyły się XVI już warsztaty organizowane przez MyCork Artystycznie. Prowadzącą była pani Maria Starosolska, której pasją jest haft krzyżykowy.


Na warsztatach pojawiły się nowe, zainteresowane tematem zajęć osoby. Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie co w przypadku haftu okazało się niewątpliwą zaletą. Przekonałyśmy się, że technika ta wymaga ogromnego skupienia i koncentracji tym bardziej, iż pani Maria zwróciła nam uwagę, że praca powinna prezentować się równie dobrze po obu stronach.

Każda z nas dostała przygotowane przez prowadzącą a ufundowane przez Stowarzyszenie MyCork materiały do wykonania dwóch przypinek w kształcie koniczynki, która jak wiadomo jest jednym z symboli Irlandii tradycyjnie związanym z legendą o Św. Patryku. Nasze koniczynki powstały w kolorach łączących w sobie barwy narodowe Polski i Irlandii i będące zarazem logiem Stowarzyszenia MyCork.

Ponieważ tym razem zajęcia trwały 3 godziny a każda z nas starała się zrobić swoją koniczynkę jak najstaranniej niektóre osoby zakończyły spotkanie z pracą domową. Niemniej to spotkanie tak jak i każde wcześniejsze dało nam dużo radości i sporą dawkę satysfakcji z nowo nabytych umiejętności.

Nasze prace powstawały na plastikowej kanwie, ale pani Maria pokazała nam inne jej rodzaje, w tym tradycyjne z materiału o różnym splocie, a także kanwy w innych niż biały kolorach. Zdradziła nam również kilka tajników dotyczących techniki haftu oraz kilka tricków ułatwiających pracę. Miałyśmy także okazję podziwiać kilka prac wykonanych przez panią Marię, prawdziwych perełek haftu krzyżykowego.

Na zakończenie warsztatów dopytywałyśmy już o kolejne zajęcia z haftu, na których mamy nadzieję spotkać się już niebawem.

Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć w galerii MyCork na FB: LINK.

Julita Budzisz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz