I oto doczekaliśmy się, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie warsztaty MyCork Artystycznie znowu ruszyły. Tym razem spotkanie było bardzo uroczyste, gdyż to właśnie w tym dniu świętowaliśmy pierwsze urodziny warsztatów.
Minął rok od powstania projektu, podczas którego odbyło się dziesięć spotkań, w tym zajęcia z scrapbooking'u, decoupage'u, szydełkowania oraz zajęcia, w czasie których robiłyśmy ozdoby świąteczne bożonarodzeniowe, czy stroiki i palmy wielkanocne. Urodziny miały miejsce 15 września, w dobrze nam znanej salce kościoła na Washington Street, która tym razem zmieniła nieco wygląd. Kolorowe balony, stoliczki z przekąskami i barwny urodzinowy tort wymalowany przez kilka uczestniczek warsztatów na wielkim prześcieradle, zdobiące ścianę jak i ten prawdziwy, słodki.
Tym razem prócz pań, na warsztatach pojawiło się kilku zaproszonych gości, bez których projekt nie powstałby oraz, bez których nie miałby racji bytu. Bardzo nam miło było gościć m.in. księdza Piotra Galus,dzięki uprzejmości którego nasze warsztaty "mają się gdzie podziać", pana Pawła Świtaj - prezesa Stowarzyszenia MyCork, stowarzyszenia, dzięki któremu uczestnictwo w zajęciach jest całkowicie bezpłatne, a także radio Eter.fm z Cork, które wspomaga i nagłaśnia działalność stowarzyszenia i takie projekty jak MyCork Artystycznie.
Warsztaty składały się z dwóch części. Pierwszą, oficjalną poprowadziła koordynatorka i pomysłodawczyni projektu, Agnieszka Chwaja. Przywitała serdecznie wszystkich zaproszonych gości, a także stałe uczestniczki naszych spotkań. W tej części miało miejsce rozdanie pamiątkowych dyplomów wszystkim uczestniczkom, a także rozdanie podziękowań oraz drobnych upominków, w postaci aniołka z masy solnej (wykonanego przez Anielina) tym, którzy zrobili bardzo wiele dla samego projektu oraz tym kreatywnym paniom, które poprowadziły dotychczasowe warsztaty. W tej części obejrzeliśmy także projekcję zdjęć z minionych zajęć, przypominając sobie czego dotyczyły i jakie piękne rzeczy powstały w ciągu tego roku.
Ukoronowaniem tej części było pokrojenie i skosztowanie tortu przygotowanego i ufundowanego przez Aleksandra Cakes, który także rzecz jasna, był małym arcydziełem. Trójkolorowy - zielono, pomarańczowo, biały i trójsmakowy z mnóstwem cukrowych elementów, tj. pędzelki, guziczki, koniczynki, farbki, szydełko, wyglądające jak prawdziwe. Nie obeszło się także bez małej niespodzianki dla samej Agnieszki, która od wdzięcznych uczestniczek zajęć dostała skromne podziękowanie, oraz prezent od zarządu Stowarzyszenia MyCork.
Druga część warsztatów podzieliła dzisiejszych gości na trzy stoliczki. Motywem przewodnim dzisiejszych zajęć była koniczynka, znajdująca się w logo Stowarzyszenia MyCork, jak również miło kojarząca się z Irlandią. Uczestnicy mieli do wyboru jedną spośród trzech technik rękodzieła. Pierwszą grupą kierowała Anna Szwarc z bloga Kot Bury, której grupa robiła koniczynkową girlandę. Druga grupa, pod przewodnictwem Kamili Kozłowskiej z bloga Fajna Mysza, robiła kartkę tzw. kopertówkę z koniczynką z origami. Trzecią grupę pod skrzydła wzięła Agnieszka Chwaja, z bloga Niebiesko Mi, a osoby do niej należące ozdabiały jedną z trzech rzeczy do wyboru: zakładkę do książki, magnes na lodówkę lub breloczek w kształcie koniczynki metodą decoupage.
Jak zawsze pod okiem prowadzących grupy powstały prześliczne drobiazgi, a największym zaskoczeniem okazały się dzieła panów, którzy także odważyli się wziąć udział w tworzeniu. Egzamin z rękodzieła zdali wyśmienicie, tworząc kartki oraz koniczynkową girlandę. Z panów jesteśmy bardzo dumne. Całemu spotkaniu towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera, podjadanie przygotowanych łakoci oraz szampan bez którego nie byłoby świętowania. Życzymy sobie tak owocnego i przyjaznego kolejnego roku i wyczekujemy następnego spotkania, o szczegółach którego dowiemy się już z niebawem.
Więcej zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć w galerii MyCork na fb:
LINK, zapraszamy również do obejrzenia filmiku z warsztatów:
LINK, a także do wysłuchania audycji radiowej radia Eter.fm na temat projektu MyCork Artystycznie:
LINK.
Agata Stodułko
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz