poniedziałek, 18 marca 2013

Kiermasz Wielkanocny z MyCork

W niedzielę 17 marca br. w przedsionku kościoła St. Augustine's Church przy Washington Street w Cork odbył się Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany przez Stowarzyszenie MyCork. Część dochodu z kiermaszu została przeznaczona na wsparcie Children's Leukaemia Association w Cork.


Na kiermaszu można było kupić palmy wielkanocne oraz drzewka z bukszpanu przygotowane przez grupę MyCork Artystycznie, a także inne dekoracje wielkanocne wykonane przez lokalnych polskich rękodzielników. Palmy, drzewka oraz słodkie koszyczki cieszyły się dużym zainteresowaniem.


Na kiermaszu można było kupić również różne ozdoby świąteczne, takie jak drewniane podstawki na jajka z kurczakiem, zajączkiem lub kurą wykonane metodą decoupage oraz ozdobne jajka wykonane tą samą metodą i przekazane na kiermasz przez panią Marię Dudek. Było też kilka kartek ręcznie robionych i haftowanych przekazanych na kiermasz przez panią Marię Starosolską. Wielbiciele natury i zdrowia mogli kupić oryginalne świeczki z wosku pszczelego, zarówno w kształcie świątecznego baranka, zajączka czy jajka ale również św. Patryka patrona Irlandii, którego święto obchodzone było w tym dniu.


Nie zabrakło też drobnych ozdobnych elementów wielkanocnych takich jak zawieszek z sizalu w kształcie jajka, zajączków z żywicy czy kurek robionych na szydełku. Można było też kupić zieloną świąteczną i pachnącą rzeżuchę. Były też religijne kartki świąteczne, baranki z cukru i małe świece paschalne z Caritasu, które przygotował ks. Piotr Galus.


Część dochodu z kiermaszu, w wysokości 163,61 euro, zostało przeznaczone na wsparcie Children's Leukaemia Association w Cork, stowarzyszenie które wspiera leczenie dzieci chorych na białaczkę.

Serdecznie podziękowania kieruję do

- ks. Piotra Galusa za umożliwienie zorganizowania kiermaszu

- Marii Lass za przygotowanie rzeczy na kiermasz oraz obecność na całym kiermaszu

- Ewy Piwońskiej, za obecność podczas porannej części kiermaszu

- Pani Marii Dudek, Marii Starosolskiej oraz Izabeli Krygiel-Kozłowskiej za rzeczy przekazane na kiermasz

- Markowi Kietlińskiemu za przekazane ulotki i kontakt z Children's Leukaemia Association

Szczególnie dziękuję wszystkim osobom które kupiły rzeczy podczas kiermaszu i wsparły dzieci walczące z tą ciężką chorobą jaką jest białaczka.

Więcej zdjęć z Kiermaszu Wielkanocnego z MyCork można zobaczyć TUTAJ.

Agnieszka Chwaja
koordynator kiermaszu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz