wtorek, 12 lipca 2011

Spotkanie z Jerzym Buzkiem

Przedstawiciele MyCork wzięli udział w spotkaniu z profesorem Jerzym Buzkiem, Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, 12 lipca w Dublinie.
Spotkanie odbyło się w EU Hous Office przy 43 Molesworth Street. Na spotkanie przybyli przedstawiciele Polonii z Irlandii oraz z Londynu. Jerzy Buzek przybył nieco spóźniony po porannym spotkaniu z premier Enda Kenny.

W krótkich słowach przywitał go Francis Jacobs - szef Biura Parlamentu Europejskiego w Dublinie oraz ambasador Marcin Nawrot.

Główną tezą wystąpienia Przewodniczącego Parlamentu były przyczyny polskiej emigracji, nasza prezydencja w Unii, oraz obecna sytuacja w Europie. W trakcie wystąpienia Profesor wielokrotnie zwracał się do Polonii by wracała do kraju, przekonywał, ze jest gdzie wracać, ale podkreślał, ze rozumie wszystkie motywy, które każą pozostać nam na Zielonej Wyspie. Podkreślił, że w trakcie rozmowy z premierem Irlandii usłyszał zapewnienie, że jesteśmy uznawani za bardzo dobrych pracowników oraz sąsiadów, z czego on czuje się dumny. W związku z opóźnieniem czas na zadawanie pytań był bardzo ograniczony, ale w pełni wykorzystany. Z spotkania Profesor Jerzy Buzek udał się wprost do siedzibyprezydent Irlandii Mary McAleese. Po spotkaniu w kuluarach odbyły się rozmowy pomiędzy przedstawicielami Polonii.

Zdj. Radosław "Radecki" Roczniak

Tekst Radosława "Radeckiego" Roczniaka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz