czwartek, 17 marca 2011

MyCork Zwycięzcą Parady!!!


Już po raz czwarty Stowarzyszenie MyCork brało udział w paradzie z okazji dnia św. Patryka. W tym roku postawiliśmy na polski folk. Przygotowanie zaczęły się na miesiąc przed paradą. Koordynatorem projektu była Kamila Thiem- Firszt.


Najbardziej pracochłonne okazały się koguty kurpiowskie wycięte ze sklejki o wymiarach 2,4m x 1,2m. Niezastąpieni w tym okazali się Witek, Przemek i Kamila z małą pomocą Izy i Krzysztofa. W ramach przygotowań odbyły się warsztaty otwarte, na których Pani Iwona pokazywała sztukę robienia kwiatów z bibuły, które na paradzie miała na sobie nasza Prezes - Izabela Krygiel-Kozłowska.

Biało-czerwona spódnica uszyta przez Panią Kasię z K.T. Studio w Carrigaline pochłoneła prawie 60 metrów kwadratowych materiału i kilka dni pracy krawcowej. Zużyto na nią okolo 46 metrów bieżących tkaniny a średnica wyniosła około 9 metrów.
Piękne góralskie stroje zawdzięczamy krawcowej, Pani Irenie, rodowitej góralce, która włożyla dużo pracy i serca w to, żeby dziewczyny wyglądały jak prawdziwe góralki.Serdeczne podziękowania za ogrom pracy i czasu włożony w przygotowanie kogutów dla Witka i Przemka.

Podziękowania dla: Kasi z K.T. Studio Fashion z Carrigaline, która uszyła biało-czerwoną spódnicę, Pani Ireny za piękne góralskie stroje, firmy Irish Oxygen za hel do balonów, Munster Garage za akumulator do sprzętu muzycznego, Tomkowi za użyczenie profesjonalnego wzmacniacza.

W piątkowym wydaniu "the cork news" możemy zobaczyć jak prezentowała się Prezes Stowarzyszenia Izabela Krygiel - Kozłowska, wśród 2500 innych uczestników parady

Na podstawie artykułu Kamili Thiem- Firszt http://mycork.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1412&Itemid=25

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz