środa, 1 grudnia 2010

Wizyta Ambasadora RP w Cork


Pamiątkowe zdjęcie z Ambasadorem RP w Irlandii

29 listopada 2010 roku, Stowarzyszenie MyCork razem z innymi działaczami polonijnymi miało zaszczyt gościć Ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Marcina Nawrota.
Pan Marcin Nawrot otrzymał nominacje 19 października 2010 roku i zastąpił odchodzącego ze stanowiska Pana Tadeusza Szumowskiego.
Podczas swojej pierwszej wizyty w Cork ambasador skontrolował prace Polskiego Konsulatu Honorowego i spotkał się z Konsulem Honorowym RP Michaelem Mulcahy, z którym uzgadniał zakres działalności i plan wspierania Polonii. Wizycie towarzyszyła Pani Konsul RP Ewa Sadowska.
Pani Konsul przedstawiła nam plany i zasady współpracy z Ambasadą i Konsulatem.
W trakcie spotkania mieliśmy okazje zaprezentować główne zadania i założenia polonijnych Stowarzyszeń MyCork i Together-Razem oraz bliżej przedstawić sytuacje i potrzeby lokalowe polskiej szkoły. Omawiane były również plany na przyszłą współprace.
Pan Ambasador wyraził nadzieje, że przyszła współpraca będzie owocna, zarówno w sferze socjalnej jak i finansowej. Ambasador był głęboko zainteresowany działalnością stowarzyszeń polonijnych zarówno jej aspektem socjalnym, jak i kulturalno-oświatowym, a także sytuacją naszych rodaków mieszkających w Irlandii w dobie kryzysu.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zakończyło się obietnicą przyszłej wizyty oraz pozowaniem do wspólnego zdjęcia.

Autor: Kamila Thiem-Firszt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz