sobota, 17 kwietnia 2010

Bieg "Mimo Wszystko" w Cork

W związku z akcją "Bieg Mimo Wszystko", w której pan Tomasz Manikowski biegnie wokół Irlandii aby zebrać pieniądze dla Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Stowarzyszenie MyCork i Centrum Together - Razem zorganizowały w piątek, 16 kwietnia b.r., w hotelu Victoria w Cork spotkanie z p. Tomaszem.

/Na zdjęciu: p. Tomasz Manikowski i wspierające go osoby z jego ekipy/

Na stronie internetowej Fundacji "Mimo Wszystko", www.mimowszystko.org, na temat akcji "Bieg Mimo Wszystko" czytamy: "Tomasz Manikowski, Polak mieszkający w Irlandii, zamierza przebiec 1000 km w 21 dni. Zrobi to na rzecz budowy naszego ośrodka, Doliny Słońca. Tomasz Manikowski wyruszył 10 kwietnia z Dublina, aby 1 maja – po przebiegnięciu 1000 km – do niego powrócić.

Będzie to nie tylko wyczyn sportowy, ale także wydarzenie charytatywne: w czasie biegu zbierane będą środki na rzecz Podopiecznych naszej Fundacji. W Dublinie i miastach postojowych pojawią się puszki, do których będzie można wrzucić symboliczne kwoty, wpierając tym samym wyczyn Pana Tomasza i osoby niepełnosprawne, którym na co dzień pomagamy. (...).


Tomasz Manikowski ma 44 lata. Pochodzi z Dzierżowa, małej miejscowości koło Gorzowa Wielkopolskiego. Z wykształcenia jest technikiem ogrodnikiem. Pięć lat temu razem z rodziną wyjechał do Irlandii. Pracuje w piekarni „Irish Pride”. Poza tym, wraz ze swoim zięciem, prowadzi sklepy spożywcze w Ballinrobe i w Wesport.

Ale to tylko część jego historii. Przez wiele lat Pan Tomasz zmagał się z alkoholizmem i – jak sam podkreśla – sięgnął dna. Osiem lat temu udało mu się wyzwolić z nałogu. W powrocie do trzeźwości pomogło mu bieganie. Pierwszy poważny dystans z Gorzowa do Ciborza, w sumie 100 km, pokonał w rocznicę abstynencji. Brał udział w wielu maratonach m.in. w Poznaniu, Dębnie, Gdańsku, Monaco, Wiedniu, Belfaście i Dublinie."

W trakcie spotkania p. Tomasz Manikowski opowiedział o swoim biegu i o problemach z jakimi zmagał się w życiu. Następnie mogliśmy wysłuchać wykładu psychologa p. Macieja Gendka "Pasje w życiu a uzależnienia".

Wstęp na spotkanie był bezpłatny, Stowarzyszenie MyCork pokryło także wszystkie koszty związane z pobytem p. Tomasza i towarzyszących mu osób w Cork.

Po spotkaniu p. Tomasz wyraził życzenie wzięcia udziału w modlitwie Taize, ktora miała miejsce w ramach II Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowanych przez MyCork. Była to modlitwa w intencji Osób tragicznie zmarłych w katastrofie z 10.04.2010 r.

/Na zdjęciu: p. Tomasz Manikowski i członkowie MyCork w kościele po modlitwie Taize/

Zdjęcia ze spotkania w Cork z p. Tomaszem Manikowskim można zobaczyć tutaj: http://picasaweb.google.com/kronikamycork/BiegMimoWszystko

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz