niedziela, 26 lipca 2009

Wykład p. Stanisława Michalkiewicza w Cork

W niedzielę 26 lipca b.r. Stowarzyszenie MyCork zorganizowało wykład p. Stanisława Michalkiewicza dla Polonii w Cork. Temat wykładu: "Polska wobec kryzysu". Wstęp na wykład był bezpłatny.

/Wykład p. Stanisława Michalkiewicza w Victoria Hotel w Cork/

Na wykład wynajęliśmy najbardziej reprezentacyjną salę w Victoria Hotel - Parnell Suite. Przedmiotem wykładu był kryzys, który p. Stanisław Michalkiewicz przedstawił w trzech aspektach: ekonomicznym, politycznym i moralnym - oraz - w jaki sposób przekłada się to wszystko na sytuację w Polsce i - po trzecie - czy i jakie można zastosować remedia. Spotkanie zaplanowane przez nas na ok. półtorej godziny, z racji dużego zainteresowania publiczności, trwało ponad trzy.

Za www.wikipedia.pl: Stanisław Michalkiewicz (ur. 8 listopada 1947 w Lublinie) – polski prawnik, sędzia Trybunału Stanu, eseista, publicysta i autor książek o tematyce społeczno-politycznej. Współzałożyciel Unii Polityki Realnej.

Wykładowca w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Autor projektu polskiej konstytucji, w którym zawarty był m.in. zakaz uchwalania budżetu z deficytem. Był też autorem projektu nowelizacji kodeksu karnego przewidującej przywrócenie kary śmierci. Deklaruje się jako konserwatywny liberał. W latach 1997-1999 prezes, a od 2004 do 18 kwietnia 2005 wiceprezes Unii Polityki Realnej.

Oficjalna strona p. Stanisława Michalkiewicza: www.michalkiewicz.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz