niedziela, 17 maja 2009

XIX Rozmowy (nie)Kontrolowane

W sobotę, 16 maja b.r., w pubie Slate w Cork miały miejsce XIX "Rozmowy (nie)Kontrolowane".

Gościem Specjalnym "Rozmów..." był p. Józef Andrzej Urban (na zdjęciu obok), podróżnik i nauczyciel geografii w Polskiej Szkole w Cork.

Kilka słów o naszym Gościu:

Józef Andrzej Urban, ur.01.01.1956, absolwent Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu – kierunku geografii, po ukończeniu studiów, aby otworzyć własną firmę musiał zdać egzaminy mistrzowskie jako hydraulik i murarz. W 1982 roku otworzył firmę budowlaną, która działała do roku 2003, 21 lat działalności pozwoliło firmie na zdobycie wielu odznaczeń branżowych: Złoty Instalator dla Najlepszych –1995 r, Złota odznaka „Zasłużony dla Budownictwa” oraz wiele innych.

Przez pewien okres był prezesem oddziału poznańskiego Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji, a zarazem członkiem prezydium Krajowej Rady PKTGGiK.

Sytuacja w Polsce, brak zleceń i nagminne nie płacenie za wykonane prace spowodowały likwidację działalności. Wyjechał do pracy, początkowo do Niemiec, Francji i w 2004 trafił do Irlandii.

Czas, kiedy prowadził firmę w Polsce, pozwolił mu na realizację marzeń, czyli podroży i zwiedzania, a także dokumentowania tego zdjęciami. Zwiedził prawie całą Europę (poza Albanią i Islandią), dużą część Azji i troszkę Afryki. Obecnie podróżuje po Irlandii odkrywając uroki Zielonej Wyspy.

O podróżach p. Józefa po Irlandii można przeczytać na jego blogach: www.cork-jozek.blog.onet.pl ; www.jozek-cork.blog.onet.pl ; www.jozek-urban.blog.onet.pl.

/Na zdjęciu: uczestnicy XIX "Rozmów..."/

Wśród uczestników "Rozmów..." zostały rozlosowane 3 wejściówki: dwie podwójne do kina i jedna na występ Ireneusza Krosnego, który za tydzień będzie gościł w Cork.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz