sobota, 28 lutego 2009

XIV Rozmowy (nie)Kontrolowane

W sobotę, 28 lutego b.r., w pubie Slate w Cork, miały miejsce XIV "Rozmowy (nie)Kontrolowane".

Gościem Specjalnym "Rozmów..." był p. Rafał Jaroszewski (na zdjęciu obok), który opowiedział nam o swoich podróżach, przede wszystkim - do Indii.

Kilka słów o naszym Gościu:

Rafał Jaroszewski – urodzony w 1973 r. w Poznaniu. Absolwent historii oraz źródłoznawstwa i nauk pomocniczych historii na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu i Gerorg-August Universitaet w Getyndze. Studia podyplomowe z zakresu politologii na Friedrich–Wilhelms Universitaet w Bonn. Stypendysta Rządu Rzeczpospolitej i Parlamentu Republiki Federalnej.

Przed laty związany z nurtem liberalno-demokratycznym. Pełnił miedzy innymi funkcje: asystenta Rity Suessmuth – przewodniczącej Bundestagu (parlamentu Republiki Federalnej), oraz dyrektora biura krajowego Forum Gospodarczego – ekonomicznego pionu Unii Wolności współpracując z profesorem Leszkiem Balcerowiczem. Jeden z twórców i pierwszych redaktorów odpowiedzialnych Portalu Edukacji Ekonomicznej – platformy edukacyjnej stworzonej przez Narodowy Bank Polski, w którym odpowiedzialny był również za komunikację wewnętrzną.

Zmęczony Polską i jej realiami wybrał nieskomplikowane i stosunkowo proste, jak mawia panujący prezydent RP, życie w Irlandii, z której jednak w każdej dłuższej chwili ucieka w pogoni za słońcem odkrywając najciekawsze zakątki świata – głównie Indii, których jest wielkim miłośnikiem. Jak sam mówi: "już od dawna czuję się bardziej Hindusem niż Europejczykiem".

/Na zdjęciu: uczestnicy "Rozmów..." oglądają zdjęcia z Indii wyświetlane na laptopie/

Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać świetnego wykładu o historii, tradycji i życiu codziennym w Indiach, wzbogaconego o fascynujące autorskie zdjęcia Rafała, pochodzące z jego wielu podróży do tego kraju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz