sobota, 6 grudnia 2008

XI Rozmowy (nie)Kontrolowane

W sobotę, 6 grudnia b.r., w pubie Woodford w Cork, miały miejsce XI "Rozmowy (nie)Kontrolowane".

Gościem Specjalnym XI "Rozmów..." była architekt krajobrazu, p. Paulina Kaniszewska (na zdjęciu poniżej).

Paulina Kaniszewska jest absolwentką Wydziału Architektury na Politechnice Krakowskiej. W Irlandii od 2,5 roku pracuje w zawodzie. Ma do czynienia z projektami właściwie w całej Europie: Portugalii, Anglii, Słowacji, Szwajcarii. W Irlandii z ważniejszych miejsc warto wspomnieć o: Amgen, Glaxosmithkline, Pfizer, Citywest i Elysian.

Jednym z jej sukcesów była praca przy dokumentacji drewnianych kościółków Małopolski, które zostały wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO.

W trakcie naszego spotkania Paulina opowiedziała m.in. o swojej pracy związanej z projektowaniem ogrodów Elysian - czyli najwyższego budynku w Irlandii, o samym budynku, oraz przedstawiła niezwykle interesujące materiały, tj. fotografie, rysunki, projekty, itp., związane z Elysian.

/Na zdjęciu: uczestnicy XI "Rozmów..."/

Ze względu na zbliżający się okres świąteczno - noworoczny, były to ostatnie "Rozmowy..." w tym roku, kolejne odbędą się w styczniu. W związku z tym, na tych ostatnich tegorocznych "Rozmowach..." wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania otrzymali od Stowarzyszenia MyCork podwójne wejściówki do kina :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz