sobota, 4 października 2008

VII Rozmowy (nie)Kontrolowane

4 października, w sobotę, w pubie Franciscan Well Brewery przy North Mall w Cork miały miejsce kolejne, VII "Rozmowy (nie) Kontrolowane".

Gościem Specjalnym VII "Rozmów..." był Dominik Włoch (na zdjęciu obok), który wzorem średniowiecznych pielgrzymów dotarł pieszo do Santiago de Compostela, Rzymu i do Jerozolimy.

W trakcie naszego spotkania Dominik opowiedział nam o tej ostatniej, trwającej 125 dni pielgrzymce, w trakcie której przeszedł pieszo przez 10 krajów.

Dominik, wtedy jeszcze student resocjalizacji na Uniwersytecie Gdańskim, początkowo planował wyjechać jako wolontariusz na misję do Afryki, gdzie chciał podjąć pracę z dziećmi ulicy. Po trwających rok przygotowaniach, na dzień przed wylotem odwołano jego wyjazd, nie podając przyczyn...

Więc zamiast do Afryki - Dominik wyruszył na pielgrzymkę do Jerozolimy. Przewędrował pieszo dziesięć krajów: Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Grecję, Turcję, Syrię, Jordanię, Izrael. Po zakończeniu pielgrzymki - zwiedził jeszcze Egipt.

/Na zdjęciu - część uczestników VII "Rozmów..."/

W trakcie "Rozmów..." nasz Gość uzupełniał swoją opowieść o przygodach, jakie go spotkały w trakcie wędrówki, prezentowaniem fascynujących zdjęć z tej pielgrzymki.

- Ludzie mają marzenia, ale boją się je spełniać, w obawie, że nie będą mieć następnych. A ja spełniam wszystkie, żeby zrobić miejsce dla kolejnych – mówił Dominik.

Dominik Włoch obecnie ukończył studia i pracuje w Polsce, w domu dziecka. Oczywiście w planach ma kolejne pielgrzymki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz