sobota, 25 października 2008

IX Rozmowy (nie)Kontrolowane

Jak zawsze w sobotę, 25 października, tym razem w pubie Woodford, miały miejsce IX "Rozmowy (nie)Kontrolowane" organizowane przez Stowarzyszenie MyCork.

Gośćmi Specjalnymi IX "Rozmów..." byli artyści: Karolina i Grzegorz Rękas.

/Powyżej: Goście Specjalni IX "Rozmów...": Grzegorz i Karolina Rękas/

Kilka słów o naszych Gościach:

Karolina Rękas - artystka podejmująca w swych pracach głównie temat portretu. Działająca również w materii fotografii - ukończyła Policealne Studium Fotograficzne PHO-BOS we Wrocławiu. Ponadto kształciła swe umiejętności artystyczne pod okiem słynnego malarza Telemacha Pilitsidesa. Była wtedy słuchaczka Policealnego Studium Artystycznego w Głogowie. Dzisiejsze prace artystki często podejmująca tematykę op-artu, minimal-artu. Szeroko zakrojona twórczość dopełnia działalność w dziedzinie projektowania odzieży. Strona internetowa Karoliny Rękas: www.artmajeur.com/karolinarekas

Grzegorz Rękas - artysta, absolwent Poznańskiej ASP. Dyplom uzyskał w 2004 r w pracowniach - Artystycznych Technik Fotograficznych, Malarstwa w Architekturze. W czasie studiów laureat pierwszej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym w Lublinie. Uczeń słynnego malarza Telemacha Pilitsidesa. Uczestnik wystaw krajowych jak i zagranicznych - Włochy (Florencja), Irlandia (Cork), USA (NY). Obecnie prace jego, po raz kolejny prezentowane są w New York 'Ico Gallery". Mieszka i tworzy w Cork. Podejmujący w swej twórczości głównie tematykę człowieka w stylu abstrakcyjno - surrealistycznym.

Tym samym, nasze IX "Rozmowy..." upłynęły pod znakiem kultury wyższej: mogliśmy wysłuchać pasjonującego i podanego w bardzo przystępny sposób wykładu o historii sztuki, o trendach w sztuce współczesnej, podyskutować o dziełach, które wytyczyły nowe kierunki w sztuce, itp.

/Na zdjęciu: uczestnicy IX Rozmów.../

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz