sobota, 16 sierpnia 2008

III Rozmowy (nie)Kontrolowane

Tradycyjnie już w sobotę, 16 sierpnia, w pubie Franciscan Well Brewery w Cork miały miejsce III "Rozmowy (nie) Kontrolowane".

Dzisiejsze, III "Rozmowy (nie)Kontrolowane" były absolutnie wyjątkowe. Oczywiście - dzięki naszym Gościom Specjalnym, którzy byli pasjonującymi rozmówcami dla coraz większej ilości osób przychodzących na nasze spotkania.

W III "Rozmowach (nie)Kontrolowanych" udział wzięło aż... czterech wyjątkowych Gości: Renata Mikos - dziennikarka i producentka programów telewizyjnych, dr Mariusz Kamionka - biochemik z University College Cork, Katarzyna Ramsey - która zademonstrowała nam swoje hobby jakim jest filcowanie i wyrób z wełny artystycznie wykonanych tkanin, oraz Ginger - m.in. założycielka Grupy Artystycznej FOKA.

/Na zdjęciu od lewej: Renata Mikos, dr Mariusz Kamionka, Katarzyna Ramsey oraz - anonimowa Ginger/

/Na zdjęciu: część uczestników III Rozmów (nie)Kontrolowanych/

Renata Mikos, znana polska dziennikarka i producentka programów telewizyjnych, przyjechała do Cork na urlop, i znalazła czas, aby wziąć krótki udział na samym początku naszych "Rozmów...", w trakcie których opowiedziała nam m.in. o swojej pracy.

Dr Mariusz Kamionka, który jest naukowcem - biochemikiem z University College Cork, przedstawił fascynujący wykład o białkach, o ich zastosowaniu przy produkcji leków nowej generacji, a także - opowiedział o swojej drugiej pasji, jaką jest fotografia. Wykład wzbudził takie zainteresowanie, że nasz Gość długo musiał odpowiadać na pytania zafascynowanych uczestników spotkania. Z kolei osobom zainteresowanym drugą pasją dr Mariusza Kamionki, polecam odwiedzenie strony http://www.trekearth.com/members/mkamionka/photos/ - gdzie znajduje się część jego fotografii.

Katarzyna Ramsey specjalnie przyjeżdża na nasze "Rozmowy..." z Limerick. Dzisiaj była także czynną uczestniczką: zademonstrowała nam swoje hobby jakim jest filcowanie i wyrób z wełny artystycznie wykonanych tkanin. Mogliśmy zobaczyć jakich narzędzi i środków używa się do takiej produkcji i jak wygląda wyrób takiej artystycznie wykonanej tkaniny od surowej wełny - po skończone dzieło.

Ginger (na jej prośbę nie ujawniamy jej imienia, nazwiska i wizerunku), której właściwie przedstawiać chyba nikomu nie trzeba, - przyjechała do nas z Dublina, pomimo wielu przeciwności jakie stanęły na jej drodze, tj. m.in. oberwanie chmury w Dublinie i paraliż połączenia kolejowego Dublin - Cork. Dla tych spośród moich Czytelników którzy nie mieszkają w Irlandii, garść informacji o naszym Gościu: Ginger jest m.in. autorką bloga www.wspolskazana.blog.onet.pl, współautorką kultowego podcastu "Nie Tylko dla Orłów": www.nietylkodlaorlow.com, organizatorką nie mniej kultowych "Obiadów Czwartkowych", a także założycielką Grupy Artystycznej FOKA, która m.in. zamierza wkrótce wystawić sztukę teatralną. Działa również aktywnie na Forum Aktywnych Polaków i udziela się w szeregu innych ważnych projektów. Ginger opowiedziała nam m.in. co słychać w kulturalnym Dublinie, o kulisach powstawania sztuki teatralnej, o prowadzonych przez siebie "Obiadach Czwartkowych", o swoich wrażeniach z amerykańskiego Broadway'u i o wielu innych fascynujących rzeczach.

Nasze "Rozmowy...", zaplanowane maksymalnie na 2-3 godziny, trwały ponad 6 ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz