środa, 18 marca 2015

MyCork na Paradzie w Dniu św. Patryka w Cork 2015

Już po raz ósmy wolontariusze i sympatycy Stowarzyszenia MyCork wzięli udział w Paradzie w Cork, ale tym razem był to udział wyjątkowy, ponieważ w grupie MyCork w Paradzie poszli również harcerze i uczniowie z Polskiej Szkoły w Cork. Świetna inicjatywa integrująca Polonię. Koordynatorką grupy MyCork była Oliwia Mindler.


MyCork bierze udział w Paradach w Cork od 2008 roku, 3-krotnie zdobywając nagrodę Best Overall Entry - w latach 2008, 2010 i 2011. Warto też przypomnieć, że w 2013 roku dzięki staraniom członków MyCork, po raz pierwszy paradę otworzyła grupa polskich motocyklistów i grupa "Winged Riders".


A jak było w tym roku? Jak zwykle - świetnie. Grupę MyCork otwierały Zuchy i Harcerze z Polskiej Szkoły w Cork, następnie była Syrenka Warszawska i  Smok Wawelski, za nimi krakowianki a grupę zamykali piłkarze, kibice oraz jeżdżące na rolkach cheerleaderki - a to w nawiązaniu do meczu Irlandia – Polska, mającego się wkrótce odbyć w Dublinie.


Podczas przemarszu obok trybuny honorowej na której znajdowały się m.in. władze miasta, jedna z mycorkowych krakowianek przekazała pani burmistrz Cork prawdziwie polski bochenek chleba.


Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Piotr Słotwiński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz