niedziela, 19 maja 2013

Wycieczka z MyCork: Clonmacnoise i Rock of Cashel

W sobotę, 18 maja b.r. miała miejsce kolejna Wycieczka z MyCork, tym razem do Clonmacnoise i Rock of Cashel. Naszym przewodnikiem po tych miejscach był o. Bartłomiej Parys, a wycieczkę koordynowała Agnieszka Chwaja.

Wybór daty nie był przypadkowy: 18 maja to dzień urodzin Jana Pawła II, a Clonmacnoise, wczesnośredniowieczny zespół klasztorny nad rzeką Shannon w irlandzkim hrabstwie Offaly - to m.in. miejsce które odwiedził nasz Papież. Żeby zobaczyć to wyjątkowe miejsce, Papież zmodyfikował program swojej pielgrzymki w Irlandii w 1979 roku. Dlatego naszą wycieczkę niejako śladami Jana Pawła II, rozpoczęliśmy od obejrzenia, jeszcze w autokarze, filmu dokumentalnego o naszym Papieżu. Ponadto tradycyjnie każdy uczestnik wycieczki otrzymał specjalnie przygotowany mini-przewodnik po miejscach, które mieliśmy zwiedzać.

Po przybyciu do Clonmacnoise również obejrzeliśmy film, tym razem o Clonmacnoise - oczywiście ze wzmianką o niespodziewanej wizycie naszego Papieża, a następnie wraz z o. Bartłomiejem, który przybliżył nam historię Clonmacnoise, zwiedziliśmy to wyjątkowe miejsce.

/Powyżej: uczestnicy wycieczki w Clonmacnoise/

Następnie udaliśmy się do Rock of Cashel, zespołu średniowiecznych budowli sakralno-obronnych w Cashel, a dokładniej - tego co z nich zostało. Podobnie jak w Clonmacnoise - najpierw tytułem wstępu obejrzeliśmy dokumentalny film o miejscu które mieliśmy zwiedzać. Monumentalne ruiny robią wrażenie a niezwykle interesujące informacje o. Bartłomieja dają pojęcie o dawnej świetności tego miejsca, w którym św. Patryk chrzcił irlandzkich władców.

/Powyżej: uczestnicy wycieczki w Rock of Cashel/

Wycieczka jak zwykle bardzo interesująca i udana, zakończona ponadto loterią fantową, w której prawie każdy coś wygrał, w szczególności vouchery na wiele usług oferowanych przez polskie firmy w Cork.

Zdjęcia z tej wycieczki można zobaczyć m.in. w galerii MyCork: KLIK, zainteresowanych zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmiku z tej wycieczki: http://youtu.be/AKyEVNLdqEU

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczestnikom naszej wycieczki za miło spędzony wspólnie czas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom które pomogły przy organizacji wycieczki, w tym m.in. Witoldowi Kozłowskiemu za zaprojektowanie plakatu i biletów, Gertrudzie Anisiewicz za pomoc w pozyskaniu fantów na loterię i panu Grzegorzowi, który zapewnił nam komfortową i bezpieczną podróż.

Szczególne podziękowania składamy o. Bartłomiejowi Parysowi za profesjonalne oprowadzenie nas po zwiedzanych miejscach i za podzielenie się z nami ogromną wiedzą na ich temat.

Bardzo dziękujemy firmom i osobom prywatnym które przekazały nagrody na naszą loterię fantową.

Piotr Słotwiński

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz