wtorek, 11 stycznia 2011

19 Finał WOŚP w Cork


19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W ciągu trzech dni trwania imprezy udało nam się zebrać ponad 10 tysięcy euro i liczenie wciąż trwa.
Przez cały weekend mogliśmy bawić się na wielu WOŚ'P-owych imprezach. Zaczynaliśmy w piątek w Crane Lane, nauką tańca irlandzkiego i zabawą przy muzyce lat 80-tych i 90-tych. Zabawe poprowadził Dj Durana.

W sobotę mogliśmy posłuchać występów kilku irlandzkich i polskich rockowych zespołow takich jak Deepenminde czy Totem Pole. W międzyczasie jak ktoś zgłodniał mógł spróbować grillowanej kiełbaski przygotowanej przez Pana Chmurkę. Sobota była dniem pełnym atrakcji. Zaczęło się od bazarku z rzeczami używanymi i zabawami dla najmłodszych. Dzieci mogły pomalować sobie buziaki oraz dostać od Pani Clown balonika w zabawnym kształcie. Dorośli natomiast mogli zrobić sobir karykaturę w kąciku Grzęgorza Rękasa. Sobotnią imprezę również uświetnił pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu Civil Defence

W niedziele przyszła pora na „szafę grającą” w której kilku wspaniałych muzyków realizowało zamówienia, grając na gitarze i śpiewając wybrane piosenki.

Tuż po godzinie 19 zaczął się wielki finał w Savoy'u. Na dużej scenie posłuchać mogliśmy wspaniałych polskich kapel rockowych takich jak Emigra czy Ciernie.

W międzyczasie prowadzone były licytacje przedmiotów i voucherów ofiarowanych przez sponsorów. Padały rekordowe kwoty! Książka Piotra Słotwińskiego została wylicytowana za 270 euro, serce witrażowe ofiarowane przez Studio 2K zlicytowane zostalo za 355 euro, lot avionetką za 300 euro a kalendarz MyCork zmienił właściciela za 120 euro!

Licytqacje prowadzili: Krzysztof Byszewski oraz Kathal Nagle.

W 19-tym Corkowskim finale wspierała nas również Polska Szkoła, szczególnie grupa harcerzy, którzy przez całą niedziele zbierali pieniądze na ulicach Cork oraz centrum Razem.

Na podstawia arykułu Kamili Thiem- Firszt http://mycork.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1331&Itemid=25

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz