wtorek, 26 października 2010

Wycieczki z MyCork: Hook Head Lighthouse i Irish National Heritage Park w Ferrycarrig

W poniedziałek, 25 października b.r. w ramach projektu "Wycieczki z MyCork" pojechaliśmy na wycieczkę do Hook Head Lighthouse i Irish National Heritage Park w Ferrycarrig. "Wycieczki z MyCork" są projektem Stowarzyszenia MyCork, koordynatorką tego projektu jest Agnieszka Chwaja.

/Powyżej: uczestnicy wycieczki przed Hook Head Lighthouse/

Wyjechaliśmy z Cork o 8.30 a wróciliśmy po 12 godzinach, o 20.30. Na początku wycieczki uczestnicy otrzymali bezpłatne mini-przewodnikami z opisami miejsc które mieliśmy zwiedzać oraz z logo i adresami ofiarodawców nagród na charytatywną loterię fantową. Rozdaliśmy także programy z opisem wydarzeń Festiwalu Kultury Polskiej organizowanego przez Stowarzyszenie MyCork - oraz słodki poczęstunek. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy latarnię morską na Hook Head oraz Irlandzki Park Dziedzictwa Narodowego w Ferrycarrig. Następnie mieliśmy godzinę czasu wolnego w Wexford. Z uwagi na zróżnicowany poziom znajomości języka angielskiego wśród uczestników wycieczki mieliśmy świetnych tłumaczy, którym chciałem bardzo podziękować za ich pomoc, byli to Julia i Jakub Werner oraz Przemysław Wiński.

/Powyżej: uczestnicy wycieczki przy replice łodzi Wikingów w Irish National Heritage Park w Ferrycarrig/

Wycieczka była bardzo udana, pogoda jak zawsze dopisała :-) Tym razem wycieczka miała też cel charytatywny: w jej trakcie została przeprowadzona loteria fantowa w której każdy los wygrywał i licytacja nagród przekazanych od polskich przedsiębiorców w Cork, z których cały wpływ, w wysokości 526,0 euro, został przeznaczony na leczenie Grzesia Ikwantego, ucznia Polskiej Szkoły w Cork, który zachorował na Ostrą Białaczkę Szpikową. Ponadto Stowarzyszenie MyCork przekazało z własnych środków dodatkową kwotę, tak - żeby na konto Grzesia trafiło 700,0 euro :-)

/Potwierdzenie wpłaty 700,0 euro na konto Grzesia/

Nagrody fantowe w loterii ufundowali: 2K Studio, A&A hair and beauty, Ada's Translations, Badacz Salon Prasowy, Beautician, Hotel Montenotte, J-Bay Terapie Holistyczne i Studio Makijażu, Joanna's Handmade Jewellery Shop, Lass, Magicomp, The Polish Cake Company, Therapeutic Massage Centre, Vito Werner i V-max.

To już czwarta wycieczka organizowana przez MyCork w tym roku. Poprzednio byliśmy w Kilkenny, w Killarney i w Bunratty.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia z tej i poprzednich Wycieczek z MyCork: http://picasaweb.google.com/kronikamycork/WycieczkiZMyCork, a tutaj kilka filmików z ostatniej wycieczki: http://kronikamycork.blogspot.com/2010/10/wycieczki-z-mycork-hook-head-lighthouse.html.

Piotr Słotwiński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz