sobota, 26 września 2009

XXV Rozmowy (nie)Kontrolowane

W sobotę, 26 września b.r., w pubie Slate w Cork, miały miejsce XXV "Rozmowy (nie)Kontrolowane" organizowane przez Stowarzyszenie MyCork .

Gościem Specjalnym "Rozmów..." była p. Monika Nowakowska (na zdjęciu obok), dziennikarka, rzeczniczka prasowa MyCork, organizatorka polonijnych spotkań i koncertów polskich zespołów, koordynatorka Festiwalu Kultury Polskiej.

Kilka słów o naszym Gościu:

Monika Nowakowska, urodzona w Krakowie (1975), absolwentka Technikum Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Studium Dziennikarskiego pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Prasy Lokalnej i kilku pomniejszych kursów zarówno w Krakowie, jak i Cork. W wolnych chwilach społecznik i turystka, zakochana w Beskidzie Żywieckim.

W Irlandii mieszka od ponad pięciu lat.

W Krakowie zawodowo związana była głównie ze sztuką ludową i turystyką, od czasu do czasu ocierając się o świat polskich artystów i arystokratów, wielbicielka Jazz Rock Cafe.

W Cork oprócz zarabiania na życie, związana przede wszystkim ze Stowarzyszeniem My Cork.

Pomysłodawczyni legendarnych „Babskich spotkań”, współorganizowała pierwszy w Cork finał WOŚP, koordynowała też pierwszy w Cork Festiwal Kultury Polskiej w roku 2007, zorganizowała parę imprez dla Polonii w Cork i koncerty zespołu Proletaryat, Homo Twist, Habakuk. Dziennikarka prasy polonijnej - i irlandzkiej.

Członek Zarządu MyCork, pełni funkcję rzecznika prasowego i zajmuje się reklamami, obecnie pracuje również nad trzecią edycją polskiego Festiwalu Kultury Polskiej w Cork.

/Na zdjęciu: uczestnicy XXV "Rozmów..."/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz