poniedziałek, 29 czerwca 2009

Kwesta na rzecz Sirius Arts Centre w Ballymaloe Cookery School

Ballymaloe Cookery School - to chyba najbardziej znana w Irlandii szkoła gotowania. W niedzielę, 28 czerwca b.r. członkowie Stowarzyszenia MyCork pomagali tam wolontaryjnie w kweście na rzecz Sirius Arts Centre.

/Kwestujący wolontariusze z MyCork, od lewej: Maria Rippel, Monika Nowakowska i Piotr Słotwiński/

Sirius Arts Centre jest to centrum sztuki powstałe w 1988 r. w Cobh i działające na zasadach non - profit. Miało tam miejsce wiele wystaw polskich artystów.

Sam ogród należący do Ballymaloe Cookery School to rozległy teren, na którym znajduje się m.in. uprawa różnego rodzaju warzyw, ziół, itp. Na jego terenie hoduje się także kury i - świnie, można też natknąć się na oczka wodne w których pływają ozdobne rybki. Spore wrażenie robi Shell House, z zewnątrz niepozorna niemal altanka ogrodowa, ale wewnątrz oszałamiająca wystrojem: podłogę wyłożono drobnymi kamyczkami, natomiast ściany i sufit - morskimi muszelkami. Ich wzory, kolory, a przede wszystkim liczba - są imponujące.

Ogród jest dostępny do zwiedzania dla publiczności, bilety upoważniające do wstępu na jego teren są sprzedawane w sklepie z m.in. produktami wytwarzanymi na miejscu który znajduje się na terenie szkoły.

Ballymaloe Cookery School mieści się w Shanagarry, Co. Cork.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz