niedziela, 17 marca 2013

MyCork na Paradzie

Członkowie i sympatycy MyCork jak co roku wzięli udział w Paradzie w Dniu św. Patryka w Cork. Nasza grupa zebrała spore brawa! W tym roku udział MyCork w paradzie koordynowały Gertruda Anisiewicz i Anna Klimek.

/Powyżej: część naszej grupy w trakcie parady/

Temat tegorocznej parady w Cork to "The Gathering, hands across the Water". Dzięki staraniom członków MyCork, po raz pierwszy paradę otworzyła grupa polskich motocyklistów i grupa "Winged Riders". Stowarzyszenie MyCork bierze udział w corocznej paradzie od 2008 roku. Trzykrotnie, w latach: 2008, 2010 i 2011 otrzymywało nagrodę "Best Overall Entry" dla najlepszej grupy. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam przy organizowaniu udziału MyCork w tegorocznej paradzie. W szczególności koordynatorkom: Gertrudzie Anisiewicz i Annie Klimek, Pani Krystynie, która zajmowała się oprawą krawiecką całego przedsięwzięcia oraz Agnieszce Chwaji za przygotowanie wianka.

/Powyżej: nasza grupa tuż po zakończeniu parady/

Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili paradować razem z nami i których udało nam się na to namówić. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i spotkamy się znowu za rok przy kolejnej paradzie. Martwić jedynie może znikomy odzew społeczności polskiej na udział w paradzie – jednym z największych świąt Irlandii. Okazuje się, że bardzo trudno zmotywować i zachęcić rodaków do paradowania przy jednocześnie stawianych wysokich wymaganiach dotyczących „kreatywności” polskich grup – a jak wiadomo zasoby ludzkie wszędzie są ograniczone. Parady świętego Patryka w Irlandii powinny mieć polskie akcenty. W ten sposób mamy szansę na zaznaczenie naszego udziału w codziennym życiu w Irlandii i wolę integracji z tutejszą społecznością. Polacy stanowią największą co do liczebności mniejszość narodową w Irlandii, a jednak słabo wychodzi nam udział w wydarzeniach typowo irlandzkich. Warto się nad tym zastanowić i być może skorygować stawiane wymagania biorąc pod uwagę własne zaangażowanie. Choć wiadomo, że oczekujemy "igrzysk" pamiętajmy, że to nie byki biegają w paradzie, a uczestniczą w niej ludzie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przemarszu polskiej grupy: KLIK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz